Spolupráce s rodinou

Spolupráci s rodinou lze rozdělit do tří oblastí:

• Oblast ekonomická

• rodiče nás průběžně zásobují hygienickými potřebami (papírové kapesníčky, papírové ubrousky a utěrky, toaletní papír) a výtvarným materiálem (čtvrtky, pastelky, lepidla...)

• sbírají pro mateřskou školu starý papír, hliník, víčka od PET lahví (za peníze jezdíme na výlety)

• malují obrázky na zeď (ani jsme netušili, jak jsou rodiče tvořiví)

• poskytují škole právní pomoc i finanční prostředky - po dohodě s rodiči a dětmi vybíráme vhodné hračky a další vybavení tříd Zdůrazňuji, že vše probíhá dobrovolně, dle možností rodičů.

• Oblast výchovně-vzdělávacího procesu

• spolupráce při rozvíjení a obohacování integrovaných bloků

• nabídka exkurzí a návštěv rodičů v zaměstnání (policie, záchranka, škola, restaurace, obora...)

• půjčování osvědčených a oblíbených pomůcek, knih, hraček a výchovných programů pro naši interaktivní tabuli

• společný karneval s rodiči - výroba masek (rodičům to moc slušelo)

• společné plánování nové fasády - výběr barev, obrázků (fasáda bude netradiční, snad se povede)

• odpolední kroužky pro rodiče a děti (logopedický, keramický, výtvarný, literárně-dramatický, pohybově-taneční) - dávají nám nový rozměr poznání dětí i jejich rodičů

• Oblast evaluační

• spolupráce při organizaci zpracování vstupních dotazníků

• konzultace s učitelkami ohledně vzdělávacích problémů

• konzultace ohledně doporučených vyšetření (PPP, psycholog, výchovný poradce)

• 2 - 3x/rok možnost konzultovat individuálně IP o vzdělávacích pokrocích dětí

• spolupráce při zpracování individuálních plánů práce s dětmi s odloženou povinnou školní docházkou i s dětmi nadanými

Zdroj:

BERÁNKOVÁ, Lenka. Spolupráce s rodiči. Metodický portál: Články [online]. 02. 07. 2009, [cit. 2015-03-19]. Dostupný z WWW: . ISSN 1802-4785.

Zavolejte nám